همه ما بسیار مشتاقیم که جزو یاوران امام زمان علیه السلام قرار گیریم. برای اینکه لیاقت سربازی حضرت حجت را داشته باشیم  باید آمادگی برای آمدن آن وجود پاک داشته باشیم و لذا باید با راهکارهای زیر ، تقوا را  پیشه خود سازیم :
۱- روزه واقعی، برای کسب تقوا، بهترین کار این است که روزه  کامل بگیریم. یعنی تمام اعضا و جوارح خود را دور از حرام و اشتباه بداریم تا به تقوا برسیم ،که خداوند متعال برما روزه را واجب فرموده تا به تقوی برسیم. (سوره بقره آیه۱۸۳ )و آن گاه به وسیله این تقوا خود را برای یاری حضرت ولیعصر آماده و مهیا سازیم.

    ۲_استمداد از مولا : در این ماه که ماه روزه است ،اگرچه  شیطان در غل و زنجیر است ولی هوای نفس نیز نقش او را ایفا کرده  وسعی میکند ما را به سوی گناه و خطا بکشاند و از تقوی و یاری ولی عصر دور نماید .  بدانیم که آمدن مهدی موعود جهان را آرامش می دهد و می توانیم از او یاری و کمک بگیریم  تا بتوانیم با هوای نفس بستیزیم و جلوی تسلط مجدد شیطان را بر خود بگیریم. مطمئن باشیم برای رسیدن به تقوا در ماه رمضان بهترین کمک ما از جانب خداوند امام زمان علیه السلام هستند که در دعای ندبه میخوانیم :

   این جامع الکلمه علی التقوی

 کجاست آقایی که همه را بر اساس تقوی جمع می کند

۳-مناجات سحرگاهی  در سحرهای رمضان ، از تمامی اشتباهات و خطاهایمان توبه  کنیم و  به وسیله شب زنده داری و مناجات در نیمه های شب ماه مبارک ، خود را از آلودگیها پاک نماییم .
 در سحرگاهان بعد از درخواست آمرزش ،با قلبی  پاک  ، دعای بر فرج مولا داشته باشیم و برای آمدن آن گل غایب اشک بریزیم و انگاه این دعاها را خدمت حضرت ولی عصر به عنوان هدیه تقدیم کرده  ودست توسل به پیشگاه حضرتش بالا بریم تابه کمکمان آمده تا ان شاالله که از تقوا پیشگان جهت سربازی  حضرتشان  گردیم.

   نتیجه : با روزه واقعی، استمداد از مولا و توبه از گناهان در ماه رمضان، آماده سربازی حضرت مهدی عجل الله فرجه الشریف شویم.

 

/