حاج شیخ عباس محمد علی کشوان آل شیخ خادم و کلیددار اقدم حرم مطهر قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(علیه السلام) است که قریب به ۱۲ نسل از خانواده‌اش کلیددار حرم حضرت عباس (علیه السلام) بوده‌اند. 
به گزارش فارس اجداد حاج شیخ عباس محمد علی کشوان آل شیخ نزدیک به ۴۸۵ سال توفیق کلیدداری حرم مطهر قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل‌العباس (علیه السلام) را داشته‌اند و اغلب آنها در روز عاشورا چشم از جهان فرو بسته‌اند. 
شیخ عباس کشوان که قریب به ۴۵ سال از عمرش خادم و کلیددار حرم مطهر بوده در گفت‌و‌گو با خبرنگار اعزامی فارس کرمانشاه به عراق گفت: اجدادم چند قرن پیش از ایران به عراق مهاجرت کرده‌اند. 
*آیت‌الله خامنه‌ای نعمت بسیار بزرگی برای مسلمانان هستند 
وی با اشاره به اینکه همیشه برای مردم ایران دعای ویژه می‌کنم و علاقه خاصی به شیعیان ایران دارم افزود: خداوند متعال رهبر فرزانه این کشور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را حفظ کند. 
کشوان آل شیخ تاکید کرد: آیت‌الله خامنه‌ای نعمت بسیار بزرگی برای مسلمانان علی‌الخصوص ایرانیان هستند که باید قدر این نعمت باارزش را بدانید. 
*امام رضا(علیه السلام) همشهری ایرانیان هستند / قدر این همشهری را بدانید 
وی ادامه داد: حضرت امام رضا (علیه السلام) همشهری شما ایرانی‌ها هستند که باید قدر این همشهری را بدانید و سعی کنید همواره به زیارت این امام همام بروید. 
کشوان آل شیخ با بیان اینکه امروزه ایرانیان علاقه خاصی به امام هشتم(علیه السلام) دارند افزود: حضرت علی بن موسی‌الرضا (علیه السلام) گوهر بسیار بزرگی در کشور ایران و موجب برکات فراوانی برای مردم این سرزمین هستند. 
*نماز و زیارت عاشورا کلید حل مشکلات است 
این پیرغلام اهل بیت(علیه السلام) گفت: در خانه‌ای که نماز خوانده شود قطعا ملایکة الله در آن خانه حضور پیدا می‌کنند و خواندن زیارت عاشورا نیز برکات فراوانی داشته و کلید حل مشکلات است. 
*اربعین نشان‌دهنده اقتدار مسلمانان است 
وی با بیان اینکه امسال افراد مختلفی از سراسر جهان خود را با پای پیاده به کربلا رساندند گفت: این حرکت عظیم نشان داد که مسلمانان هیچ‌گاه از پایبندی به مقدسات و اعتقادات خود کوتاه نمی‌آیند. 
کلیددار حرم ابوالفضل(علیه السلام) ادامه داد: موضوع استراحت و خوراک جمعیت چندین میلیونی زوار اربعین حسینی معجزه‌ای است که به‌خوبی انجام شد. 
خادم حرم حضرت ابوالفضل(علیه السلام) گفت: خوشبختانه علی‌رغم تبلیغات دشمنان امسال چندین میلیون زائر در مراسم اربعین حضور یافته و حماسه‌ای بزرگ آفریدند و مشت محکمی بر دهان گروه‌های تروریستی زده و اقتدار خود را نشان دادند. 
*ازدواج به زندگی انسان برکت می‌دهد 
وی در بخش دیگری از سخنانش به نقش ازدواج در کامل شدن زندگی جوانان و برکات آن اشاره کرد و افزود: ازدواج موجب کامل شدن فرد و رونق زندگی می‌شود. 
خادم حرم حضرت ابوالفضل (علیه السلام) گفت: من در طول زمانی‌که کلیددار بوده‌ام خاطرات و معجزات بسیار زیادی از ابوالفضل العباس (علیه السلام) دیده و شنیده‌ام اما همیشه موضوعاتی‌که با چشمان خود دیده‌ام را بازگو خواهم کرد. 
*ماجرای دختری که سه روز بود مرده بود 
خادم حرم قمر بنی‌هاشم (علیه السلام) تصریح کرد: شبی قبل از نماز صبح در اطراف ضریح مطهر حضرت عباس(علیه السلام) بودم و دیدم زن عربی دختر خود را بر روی پشت خود بسته و با ورود به حرم ضریح را دید و سجده کرد و به زیارت پرداخت. 
حاج عباس بیان داشت: این خانم حدود چند ساعت ضریح مبارک را زیارت کرد و من حساب کردم حدود ۵۵ مرتبه به دور ضریح چرخید و هر بار که یک دور تمام می‌شد چیزی می‌گفت و دوباره حرکت می‌کرد. 
وی خاطر نشان کرد: نماز صبح که تمام شد دیدم که آن دختر بچه در کنار ضریح گریه می‌کند و هر چه گشتم مادرش را پیدا نکردم. 
وی ادامه داد: سراسر حرم را گشتم و بالاخره آن زن را دیدم در گوشه‌ای خوابیده و به سختی از خواب بیدار شد. 
کلیددار حرم ابوالفضل (علیه السلام) عنوان کرد: به او گفتم بچه‌ات گریه می‌کند که ناگهان سراسیمه از جا بلند شد و با بغض فریاد می‌زد زنده شد زنده شد 
وی تاکید کرد: آن زن گفت بچه‌ام سه روز است که مرده و او را آوردم تا اینجا زنده شود زیرا اگر پدرش می‌دانست قطعا مرا می‌کشت. 
حاج عباس گفت: طبق رسم حرم بلافاصله آن کودک را به اتاقی که پنجره‌اش به سوی صحن مطهر قرار دارد بردم و این خبر را به استاندار و مرجع آن زمان اطلاع دادم. 
این خادم حرم حضرت عباس (علیه السلام) در خاتمه برای تمام مردم ایران اسلامی آرزوی توفیق روزافزون کرد

 

/تابناک