یکی از ارزشمندترین شبها شب نیمه شعبان است .
افضل  اعمال  این  شب، زیارت  امام  حسین ( علیه  السلام )  است  که     باعث  آمرزش  گناهانست  و  هر  که  خواهد  با  او  مصافحه  کند  روح  صد  و  بیست  و  چهار  هزار  پیغمبر، امام حسین رادر این شب   زیارت  کند .
با این زیارت با بهترین الگوهای انسانیت و فداکاری آشنامیشویم  و آماده تقرب به خدا میشویم .در  زیارت حضرت ابا الفضل عرضه  میداریم:
اَشْهَدُ لَکَ بِالتَّسْلیمِ وَالتَّصْدیقِ،  وَالْوَفآءِ وَالنَّصیحَةِ، لِخَلَفِ النَّبِیِّ صَ
شهادت می دهم  که تسلیم ،تصدیق ،وفا و خیرخواهی،برای یادگار پیامبر مرسل داشته ای 
الْمُبالِغُونَ فی نُصْرَةِ اَوْلِیآئِهِ، 
 در یاری اولیایش نهایت کوشش را داشته اید.
یا ابالفضل ،ما با مدد گیری  از شما یاد میگیریم که  در مقابل خواسته‌های امام زمانمان تسلیم محض باشیم و نهایت تلاشمان را بنماییم.
. ..وَاَ نَا لَکُمْ تابِـعٌ، وَنُصْرَتی لَکُمْ مُعَدَّةٌ، حَتّی یَحْکُمَ اللهُ  
و خود نیز پیرو شمایم و
یاری ام برای شما مهیّاست، تا خداوند حکم (به ظهور )کند،
یا باب الحوائج،
ما در این شب بزرگ، با شما پیمان میبندیم‌که مسیر وفاداری و نصرتی  که به امام زمانتان داشته اید،   ادامه دهیم .
ما دستهای قطع شده و چشمان تیر خورده تان را همیشه در خاطر داشته و برای نصرت شما آماده هستیم تا خداوند دستور ظهور امام زمان را صادر بفرماید. این نصرت فقط ادعا نیست بلکه   عملا یاور  امام عصر می شویم‌  تا ادعای تبعیت از حضرت ابوالفضل صحیح باشد .
یک راه خیلی خوب یاری حضرت مهدی علیه السلام ، دعای بر فرج ایشان است و از بهترین اوقات برای دعا ، شب نیمه شعبان است که امام باقر علیه السلام  میفرمایند:
شب نیمه شعبان، شبی است که خدا قسم یاد فرموده به ذات مقدّس خود که دست خالی برنگرداند سائلی را از درگاه خود ، مادامی که  معصیتی را درخواست نکرده باشد

 نتیجه :
در شب نیمه ، برای نشان دادن وفاداری مان به امام عصر علیه السلام  ،  مجالس دعا برای فرج حضرت را تشکیل میدهیم و دسته جمعی برای ظهورشان دعامیکنیم...