اگر گرفتاری‌ها به خاطر گناه است چرا در آمریکا بلا نیست؟
 

این سؤال از جمله سؤالاتی است که در حالت‌ها زیر زیاد می‌شنوید:
وقتی در مترو یا اتوبوس(بخوانید BRT) ایستاده ای و در حال له شدن هستی یا در صف نان و یا در تاکسی وقتی بین دو نفر گردن کلفت نشسته ای و نفر جلو حوس سخن‌رانی کرده است. ویا وقتی که با دوستتان در حال ملاقات هستید. دوستی که خیلی با کلاس است، در انبوه بدهی‌ها قرار دارد و سیگاری به لب دارد و هیچ ‌کسی نمی‌داند که او بدهکار است...

خلاصه تکلیف ما چیست؟ اگر زلزله‌ها و بلایا و گرفتاری‌ها به خاطر گناهان ماست، چرا در آمریکا و اروپا که گناهانشان بیشتر از ماست این اتفاقات نمی‌افتد؟

شاید برخی خوانندگان همین ابتدای کار و درجا داد و فغان کنند که نه! آن‌ها اصلاً گناهی ندارند و آدم‌های منظمی هستند و در خیابان آشغال نمی‌ریزند و... که به این دوستان عرض می‌کنیم ضمن حفظ تعادل خود توجه داشته باشند منظور ما از گناه همان گناهانی است که شیعیان اُمُّل و بی‌سواد و عقب افتاده و به دردنخور و خیلی بی‌کلاس و واپس‌گرا و فلان فلان شده طبق احکام شرعشان به آن‍ها می‌گویند گناه.
مثل عدم حفظ حجاب کامل، مشروب خوری، زنا و...

پاسخ:
اولاً: انتظار خداوند از کسی که حرف دین به او رسیده‌است با کسی که چیز زیادی به او نرسیده چه در این دنیا چه در آن دنیا یکی نیست.

ثانیاً: فرعونیان به جز یکی از آن‌ها که بیچاره در رود نیل غرق شد سال‌ها به ظلم‌چرانی مشغول بودند. یعنی این‌که گاهی وقت‌ها خدا آدمی را به حال خودش رها می‌کند. مثل خیلی آدم‌های نامردی که دوروبر خودمان هستند. در همسایگی، در آشنایان، در دوستان، هم‌کارانمان و...

ثالثاً:در راستای بند سوم گاهی می‌شود که خدا در این دنیا به برخی آدم‌ها حسابی نعمت می‌دهد تا در آن دنیا طلب‌کار برخی کارهای خوبشان نشوند.

این‌ها که گفتیم را با این چاشنی مخلوط کنید که: ما از همه‌ی مردم آمریکا و گرفتاری‌هایشان خبر نداریم.

فقط همین!
فقط همین؟به نقل از وبلاگ:"من هم شیعه هستم"