پیوند ایران و آخرالزمان در تورات

خاخام ضد صهیونیست با بیان این‌که نام ایران با تعبیر «پوراس» در تورات به عنوان کشوری تاثیرگذار در وقایع آخرالزمان آمده، افزود: خاخام‌ها و مقامات بلندپایه رژیم صهیونیستی به خوبی از این مسئله آگاهند.
خاخام مُشه فریدمن ظهر روز چهارشنبه در نشستی مطبوعاتی در دفتر سازمان اسلامی دانشجویان با اشاره به نظر علمای یهودی در مورد آخر الزمان و ظهور منجی خاطرنشان کرد: یهودیان معتقدند که روزی مسیح خواهد آمد اما در این‌که منجی خود اوست، در بین علمای یهود شک وجود دارد.
وی افزود: چنین به نظر می‌رسد که حضرت مسیح به همراه فردی می‌آید که او منجی است اما دقیقاً مشخص نیست او کیست. برای ما مهمتر از این که او کیست این است که ما خود را برای ظهور او آماده کنیم.
وی با بیان این‌که بنابر آیات تورات کتاب عهد عتیق، منجی به همراه یاران خود بیت‌المقدس را آزاد خواهد کرد، تصریح کرد: نشانه‌های این مسئله در حال وقوع است و ما خاخام‌های یهودی، آمدن منجی را دور نمی‌بینیم.
این روحانی یهودی با بیان این‌که اسم ایران به عنوان کشوری تاثیرگذار در آخرالزمان در کتاب تورات آمده است، اظهار داشت: در تورات اسم «پوراس» آمده که نام ایرانی دوران عهد عتیق در زبان ماست. معتقدم که ایران امروزی با آخرالزمان پیوند خورده و روزی مهدی به عنوان منجی خواهد آمد و احساس من و دیگر دوستان خاخام این است که این روز خیلی دور نیست.
فریدمن با اشاره به مشکلاتی که صهیونیست‌ها برای وی ایجاد کرده‌اند، اظهار داشت: من تحت تعقیب رژیم صهیونیستی قرار گرفتم و فرزندان من توسط آن‌ها ربوده شده‌اند تا من را وادار کنند هولوکاست را تایید کنم. دختر من در لندن در مدرسه عمومی مورد شکنجه قرار گرفته و طوری شد که او را به بیمارستان برده‌اند.
خاخام آمریکایی جامعه ارتدوکس اتریش خاطرنشان کرد: من به عنوان خطر شماره یک رژیم صهیونیست شناخته شده‌ام و در همه جا تحت تعقیب هستم.
وی با اشاره به رویکرد صهیونیسم به ادیان الهی اظهار داشت: این درست است که در سراسر جهان از ادیان و مکاتب سوءاستفاده‌هایی شده و گروه‌هایی بوده‌اند با ایجاد بدعت‌هایی پیروان را از مسیر اصلی منحرف کرده‌اند. صهیونیسم نیز بدعتی در دین یهود است و اقدامات رژیم صهیونیستی باعث شده که یهودیان در سراسر جهان منزوی شوند.
وی با بیان این‌که صهیونیسم می‌کوشد با تاکید بر تفاوت‌های جزیی ادیان الهی آن‌ها را دشمن هم جلوه دهد، خاطرنشان کرد: هدف اصلی صهیونیسم این است که به سمت فاشیسم و ماتریالیسم پیش برود که پایه آن در اتریش بنا نهاده شد و در مجارستان و لهستان منتشر گردید.
این خاخام ضد صهیونیست با اشاره به برخی عقاید صهیونیست‌ها اظهار داشت: صهیونیست‌ها کتابی به نام «بنیان یهودیت» دارند که در آن به خوبی عقاید فاشیستی و ماتریالیستی خود را نشان داده‌اند.
به گفته فریدمن، در این کتاب آمده که صهیونیست‌ها باید به کشورهای جهان بروند و همه کشورها را اشغال کنند. اما یهودیان معتقد به تورات معتقدند که باید به طرف خدا بروند و به خدا برسند همان طور که دین اسلام نیز برای تعالی مسلمانان آمده است.
این خاخام آمریکایی آلمانی‌الاصل با بیان اینکه فلسطین و بیت‌المقدس به عنوان بهترین مکانی از سوی صهیونیست‌ها انتخاب شده که از طریق آن می‌توانند با ادیان به مقابله برخیزند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در دین یهود آمده، اگر کوشش می‌کنید دین را تبلیغ کنید نباید از راه گناه و اشغال کشورها به این هدف برسید.
وی با بیان این که صهیونیست‌ها از تاریخ برای تثبیت موقعیت خود استفاده می‌کنند، افزود: جو بسیار بدی که صهیونیست‌ها در برخورد با ادیان ایجاد کرده‌اند، باعث انزوای پیروان این دین‌ و دلسردی بسیاری از یهودیان شده است.
این خاخام با بیان این که صهیونیست‌ در تاریخ سیری قهقرایی داشته، اظهار داشت: قضیه هولوکاست نیز دروغی بوده که توسط صهیونیست‌ها ساخته شده تا در پرتو آن به اهداف خود برسند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا با ادعای کشورهای غربی مبنی بر امکان به نقد کشیدن هر چیزی از جمله دین، دولتمردان غربی اجازه تحقیق در مورد هولوکاست را نمی‌دهند، افزود: من دو سال قبل در کنفرانسی در مورد مذاهب در اصفهان حاضر شدم که به مناسبت تولد حضرت محمد بود. من در این کنفرانس در مورد تابو شدن هولوکاست صحبت کردم.
این خاخام آمریکایی خاطرنشان کرد: دنیا به سمتی پیش می‌رود که همه کشورها مجبور بشوند هولوکاست را به عنوان یک اتفاق واقعی بپذیرند و به آن احترام بگذارند. هر کس بخواهد در مورد هولوکاست صحبت کند این خطر برای وی وجود دارد که موجب خشم حاکمان قرار گیرد. حاکمان نیز در دنیا در یک واهمه همگانی یا شاید یک رودربایستی قرار گرفته‌اند و نمی‌توانند حقیقت را اعلام کنند.
به گفته فریدمن، نسل‌های جدید نیز وارث این ترس هستند و نمی‌توانند در وارد مسئله هولوکاست شوند. تمام سیستم‌های آموزش و پرورش در اروپا توسط صهیونیست‌ها اشغال شده و آن‌ها مطالب خود را در کتاب‌های درسی به کودکان و نوجوانان تزریق می‌کنند.
خاخام ضدصهیونیست با بیان این که نسل جدید اروپا به ناچار اطلاعات منحرفی از تاریخ دریافت می‌کند، یادآور شد: به همین خاطر، کسی معمولاً رغبتی برای ورود به مسئله هولوکاست را ندارد و اگر هم رغبت داشته باشد وارد شود، دچار خشم دولت‌ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاثیر صهیونیست‌ها را می‌توان در فیلم‌های هالیودی آمریکا نیز مشاهده کرد، افزود: ما از جمهوری اسلامی ایران متشکریم که این جرات را دارد و این مسئله را مورد توجه قرار داده است. اولین بار امام خمینی تفاوت بین صهیونیزم و یهودیت را اعلام کرد و این باعث مسرت ماست که مسلمانان جنایات صهیونیسم را به پای یهودیت نمی‌نویسند. ما نیز حداکثر تلاش خود را برای اثبات دروغ‌های صهیونیست‌ها انجام می‌دهیم.
فریدمن تصریح کرد: نسل جدید ایران بنا به مشاهدات ما، نسلی هستند که به خوبی توان درک مفهوم صهیونیسم و تفاوت آن با دین یهود را دارند و دولتمردان ایرانی باید به این نسل خود افتخار کنند.
این خاخام با بیان این که سفرهایی به نقاط مختلفی از جهان داشته و مشاهده کرده که دانش آموزان و دانشجویان خارجی، یک نوع احساس حسادت نسبت به دانشجویان ایرانی به خاطر آزادی برای بیان عقاید خود دارند، افزود: صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند بر روی ایران تاثیراتی داشته باشند و تلاش‌هایی در نسل جوان ایران انجام می‌دهند اما به نتیجه نخواهند رسید.
فریدمن در پاسخ به این سؤال که صهیونیست‌ها تناقض کشتار مردم فلسطین با مفهوم حقوق بشر را چگونه رفع می‌کند، خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها بیان می‌کنند که ما برای تعالی بشر باید به سمت نابودی پلیدی‌ها برویم تا موانع تعالی بشر را برداریم.
این خاخام ضدصهیونیستی در پاسخ به این سؤال که راه حل خروج از بحرانی به نام اسراییل چیست، گفت: ما برای از بین رفتن رژیم صهیونیستی نه از فلسطین بلکه در سراسر جهان دعا می‌کنیم و نماز می‌خوانیم. صهیونیست‌ها در سراسر دنیا وجود دارند و کارهایشان را در کشورهای مختلفی انجام می‌دهند. ما نه تنها دعا می‌کنیم بلکه به طور علمی هم تلاش می‌کنیم به اهداف خود برسیم.
وی با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که در مورد مسئله فلسطین ایستادگی کرده و عملکردهایی حقیقی را در پرتو قرآن انجام داده، خاطرنشان کرد: هیچ راهی برای دستیابی به صلح وجود ندارد مگر این که رژیم صهیونیستی از بین برود و همه یهودی‌های مقیم فلسطین به کشور خود برگردند و فلسطینان نیز به فلسطین باز گردند.

منبع خبر: ابنا


 سایت شیعه نیوز