حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد فقیهی رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به تلاش‌های گسترده وهابیت به شبهه‌افکنی علیه شیعه در جمع دانشگاهیان و جوانان عمره‌گزار اشاره کرد و گفت: وهابیت در سرزمین وحی تبلیغات زیادی انجام می‌دهد اما بر اساس نظرسنجی ما حداقل در شش سال گذشته دانشجویان تحت تأثیر این تبلیغات قرار نگرفته‌اند.

وی تصریح کرد: آسیب‌شناسی دقیقی در این خصوص انجام شده البته دانشجویان ما پرسش‌گر هستند و سؤال دارند اما پذیرنده تفکرات وهابیت نیستند.

حجت‌الاسلام فقیهی که سال‌هاست با دانشجویان عمره‌گزار در ارتباط بوده و خود به عنوان روحانی در سفرهای عمره دانشگاهیان شرکت داشته است با تأکید بر اینکه وهابیت با عقلانیت فاصله گفتاری و عملکردی گسترده‌ای دارد به بیان خاطره‌ای از مناظره خود با مأمور وهابی پرداخت و گفت: شبی با دانشجویان در کنار کعبه بودیم و دانشجویان در حال تبرک پرده کعبه بودند که مأمور وهابی آمد و گفت که تبرک حرام و شرک است.

وی ادامه داد: وقتی از او سؤال کردیم که چرا حرام است گفت: حرام است (پاسخ و دلیلی نیاورد) از وی سؤال کردم که آیا قرآن خوانده‌ای گفت بله. ادامه دادم آیا پیراهن حضرت یوسف مهم‌تر است یا پرده کعبه که او پاسخ داد پرده کعبه به مأمور وهابی گفتم در قرآن آمده است که حضرت یوسف(علیه السلام) گفت پیراهن من را برای پدرم ببرید و بر چشمان او بیندازید تا شفا پیدا کند و آیه ۹۳ سوره یوسف را که می‌فرماید: «اذْهَبُواْ بِقَمِیصِی هَذَا فَأَلْقُوهُ عَلَی وَجْهِ أَبِی یَأْتِ بَصِیرًا وَأْتُونِی بِأَهْلِکُمْ أَجْمَعِینَ این پیراهن مرا ببرید و آن را بر چهره پدرم بیفکنید [تا] بینا شود و همه کسان خود را نزد من آورید»(آیه ۹۳ سوره یوسف) برایش خواندم.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: در ادامه با اشاره به آیه ۹۶ سوره یوسف که می‌فرماید: «فَلَمَّا أَن جَاء الْبَشِیرُ أَلْقَاهُ عَلَی وَجْهِهِ فَارْتَدَّ بَصِیرًا قَالَ أَلَمْ أَقُل لَّکُمْ إِنِّی أَعْلَمُ مِنَ اللّهِ مَا لاَ تَعْلَمُونَ پس چون مژده‌‏رسان آمد آن پیراهن را بر چهره او انداخت پس بینا گردید گفت آیا به شما نگفتم که بی‏‌شک من از [عنایت] خدا چیزهایی می‏‌دانم که شما نمی‌‏دانید».(آیه ۹۶ سوره یوسف) به مأمور وهابی مسجدالحرام گفتم قرآن تصریح می‌کند که وقتی پیراهن را بر چشمان یعقوب(علیه السلام) انداختند او شفا یافت. اما او در پاسخ من مدعی شد که چنین آیه‌ای در قرآن وجود ندارد.

فقیهی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه از دانشجویان می‌خواهد از قرآن‌های مسجد‌الحرام بیاورند تا آیه مورد نظر را به مأمور وهابی نشان دهد گفت: مناظره ما موجب جلب توجه اطرافیان و جمع شدن مردم به دور ما شد و در همین حین مأمور بالاتر وهابی (مأمورانی با عنوان مأمور امر به معروف که دوره‌های ویژه تبلیغ وهابیت و شبهه‌افکنی علیه سایر مذاهب را دیده‌اند) آمد و وقتی از جریان مطلع شد گفت: او رافضی (برخی برای توهین به شیعه و مطرح کردن این مسئله که شیعه از سنت برگشته است عنوان رافضی را به شیعیان نسبت می‌دهند) و دروغ‌گو است و به سرعت محل را ترک کردند.

وی ادامه داد: در موارد بسیار زیادی دانشجویان در مکه نزد ما می‌آیند و سؤال می‌کنند وهابیت که معتقد هستند تبرک حرام است پس چرا وقتی امام جماعتشان از مسجد خارج می‌شود به عبای وی دست می‌کشند و مأمورانشان هیچ چیزی به آنها نمی‌گویند آیا فقط از دیدگاه آنها تبرک پرده کعبه حرام است
 شیعه نیوز