پاسخ به شبهات وهابیت پیرامون شخصیت حضرت زهرا(سلام الله علیها)

در نگارش کتاب سعی شده است مظلومیت‌های حضرت زهرا(سلام الله علیها) از زبان بزرگان اهل تسنن و مصادر و کتب معتبر آنان بیان شود. 

محققین مؤسسه کوثر کتاب «ظلامه الزهراء فی روایات اهل السنه» با هدف پاسخگویی به شبهات مطرح شده پیرامون شخصیت حضرت زهرا(سلام الله علیها) را منتشر کردند. آقای عبدالحسین الدوخی مؤلف این کتاب در گفتگو با خبرنگار مرکز خبر حوزه، محور مباحث مطرح شده را تاریخی و حدیثی بر اساس منابع معتبر اهل سنت دانست و گفت: در نگارش کتاب سعی شده است مظلومیت‌های حضرت زهرا(سلام الله علیها) از زبان بزرگان اهل تسنن و مصادر و کتب معتبر آنان بیان شود.
وی تصریح کرد: برخی از اهل تسنن می‌گویند مباحث مربوط به مظلومیت حضرت زهرا(سلام الله علیها) تنها در کتب شیعی مطرح شده است در حالیکه این مسئله در بسیاری از کتاب‌های آنها مانند صحیح مسلم و صحیح بخاری بیان شده است. 
این پژوهشگر علوم اسلامی با تشریح مباحث مطرح شده در این کتاب یادآور شد: در فصل اول به بیان شبهات مطرح شده پیرامون هجوم به خانه حضرت زهرا(سلام الله علیها) و پاسخ به آن پرداخته شده است و محتویات کتاب عبدالرحمان دمشقی که به این مسئله دامن زده با دلیل و استدلال نفی گردیده است. مؤلف کتاب «ظلامه الزهرا(سلام الله علیها) فی روایات اهل السنه» پاسخ به شبهات مطرح شده به سقط حضرت محسن(علیه السلام) را از دیگر مباحث مطرح شده در این کتاب دانست و افزود: اتفاقات و رویدادهای پس از رحلت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) به علت شرایط خاص آن زمان موجب بوجود آمدن شبهات عدیده ای شده است که باید با استناد به مصادر، منابع و کتب معتبر به صورت علمی و اصولی به آن پاسخ دهیم.

عبدالحسین الدوخی با اشاره به سکوت حضرت علی(علیه السلام) پس از غصب خلافت اظهار داشت: این سکوت خدمت زیادی به اسلام کرد و می‌تواند دلایلی چون حفظ سلامت دین و مردم داشته باشد. وی با اشاره به محتوای فصل سوم این کتاب خاطرنشان کرد: فیصل النور از بزرگان وهابیت در کتابی به همین نام سعی در مغالطه پیرامون مباحث باغ فدک کرده است که در فصل سوم به این شبهات پاسخ داده ایم.
این پژوهشگر علوم اسلامی، جعل حدیث «فاطمه بضعه منی...» از سوی وهابیون را با هدف تحریف تاریخ حقیقی اسلام ارزیابی کرد و گفت: ابن تیمیه با طرح شبهاتی درباره این حدیث، امیرالمومنین(علیه السلام) را به عنوان کسی که حضرت زهرا(سلام الله علیها) را آزرده خاطر کرده است معرفی نموده در حالیکه این تأویل کاملا باطل است.
مؤلف این کتاب، پاسخ گویی به شبهات درباره تدفین شبانه حضرت زهرا(سلام الله علیها) را موضوع بخش پنجم آن دانست و یادآور شد: برخی علمای سنی اعتقاد دارند که ابوبکر بر جنازه دختر پیامبر نماز گزارده در حالیکه دفن شبانه آن حضرت به خوبی بر دشمنی ابوبکر با ایشان گواهی می‌دهد.

منبع خبر: مرکز خبر حوزهسایت شیعه نیوز