پاسخ به شبهات وهابیت پیرامون شخصیت حضرت زهرا(س)

در نگارش کتاب سعی شده است مظلومیت های حضرت زهرا(س) از زبان بزرگان اهل تسنن و مصادر و کتب معتبر آنان بیان شود. 

محققین مؤسسه کوثر کتاب «ظلامه الزهراء فی روایات اهل السنه» با هدف پاسخگویی به شبهات مطرح شده پیرامون شخصیت حضرت زهرا(س) را منتشر کردند. آقای عبدالحسین الدوخی مؤلف این کتاب در گفتگو با خبرنگار مرکز خبر حوزه، محور مباحث مطرح شده را تاریخی و حدیثی بر اساس منابع معتبر اهل سنت دانست و گفت: در نگارش کتاب سعی شده است مظلومیت های حضرت زهرا(س) از زبان بزرگان اهل تسنن و مصادر و کتب معتبر آنان بیان شود.
وی تصریح کرد: برخی از اهل تسنن می گویند مباحث مربوط به مظلومیت حضرت زهرا(س) تنها در کتب شیعی مطرح شده است در حالیکه این مسیله در بسیاری از کتاب های آنها مانند صحیح مسلم و صحیح بخاری بیان شده است. 
این پژوهشگر علوم اسلامی با تشریح مباحث مطرح شده در این کتاب یادآور شد: در فصل اول به بیان شبهات مطرح شده پیرامون هجوم به خانه حضرت زهرا(س) و پاسخ به آن پرداخته شده است و محتویات کتاب عبدالرحمان دمشقی که به این مسیله دامن زده با دلیل و استدلال نفی گردیده است. مؤلف کتاب «ظلامه الزهرا(س) فی روایات اهل السنه» پاسخ به شبهات مطرح شده به سقط حضرت محسن(ع) را از دیگر مباحث مطرح شده در این کتاب دانست و افزود: اتفاقات و رویدادهای پس از رحلت پیامبر(ص) به علت شرایط خاص آن زمان موجب بوجود آمدن شبهات عدیده ای شده است که باید با استناد به مصادر، منابع و کتب معتبر به صورت علمی و اصولی به آن پاسخ دهیم.

عبدالحسین الدوخی با اشاره به سکوت حضرت علی(ع) پس از غصب خلافت اظهار داشت: این سکوت خدمت زیادی به اسلام کرد و می تواند دلایلی چون حفظ سلامت دین و مردم داشته باشد. وی با اشاره به محتوای فصل سوم این کتاب خاطرنشان کرد: فیصل النور از بزرگان وهابیت در کتابی به همین نام سعی در مغالطه پیرامون مباحث باغ فدک کرده است که در فصل سوم به این شبهات پاسخ داده ایم.
این پژوهشگر علوم اسلامی، جعل حدیث «فاطمه بضعه منی...» از سوی وهابیون را با هدف تحریف تاریخ حقیقی اسلام ارزیابی کرد و گفت: ابن تیمیه با طرح شبهاتی درباره این حدیث، امیرالمومنین(ع) را به عنوان کسی که حضرت زهرا(س) را آزرده خاطر کرده است معرفی نموده در حالیکه این تأویل کاملا باطل است.
مؤلف این کتاب، پاسخ گویی به شبهات درباره تدفین شبانه حضرت زهرا(س) را موضوع بخش پنجم آن دانست و یادآور شد: برخی علمای سنی اعتقاد دارند که ابوبکر بر جنازه دختر پیامبر نماز گزارده در حالیکه دفن شبانه آن حضرت به خوبی بر دشمنی ابوبکر با ایشان گواهی می دهد.

منبع خبر: مرکز خبر حوزهسایت شیعه نیوز