نرم‌افزار «کریمه اهل بیت(ع)» تولید شد

در آستانه میلاد پر برکت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی‌عصر(عج)، نرم‌افزار «کریمه اهل بیت(ع)» را تولید کرد. این نرم‌افزار در سلسله نرم‌افزارهای مذهبی معرفی اهل بیت و فرزندانشان می باشد که دارای قابلیت‌هایی چون زیارت، پرسمان، کتابخانه دیجیتال، کرامات، اشعار، کتاب‌شناسی، زندگی‌نامه، نوا و نما و گالری تصاویر است. 
بخش «زیارت» حاوی اعمال و آداب و متن زیارت‌نامه همراه با ترجمه و شرح و فضیلت زیارت حضرت معصومه(س) به همراه زیارت‌نامه امام رضا(ع)، امام کاظم(ع) و.... و همچنین مقالات پژوهشی نسبت به بحث زیارت است. «پرسمان» شامل بانک پرسش و پاسخ از مراکز مختلف نسبت به احوالات و پیرامون حضرت فاطمه معصومه(س) بوده و «کتابخانه دیجیتالی» مشتمل بر بیش از ۵۰ عنوان کتاب و ۱۰۰۰ ریزموضوع و همچنین بانک جامع مقالات مرتبط با حضرت معصومه(س) است. بخش «کرامات» نیز شامل بیش از یک‌صد و بیست کرامات از حضرت فاطمه معصومه(س) منقول از علماء، خدام، زوار و آستانه مقدسه بوده و بخش «اشعار» حاوی نزدیک به یک‌صد شعر و قطعه ادبی از بزرگان و علماء و شعراء در مدح و وصف حضرت فاطمه معصومه(س) است. 
از دیگر ویژگی‌های این برنامه، معرفی کتاب‌های مربوط به زندگی حضرت معصومه(س) به تفکیک عنوان، نویسنده و ناشر و همچنین فهرست کتاب و... با امکان دسترسی به معرفی مختصر و فهرست کتاب‌ها دزر بخش «کتاب‌شناسی» بوده تا زمینه‌های تحقیق بیشتر را برای محققان و پژوهشگران آماده کند. در بخش «زندگینامه» نیز زندگی حضرت از ولادت تا وفات همراه با اشاره مختصری به کرامات، احادیث مربوط به حضرت و همچنین سند زیارت‌نامه و تاریخچه حرم مطهر اشاره شده‌است. بخش «نوا و نما» نیز شامل صدها فایل صوتی در بخش‌های مولودی و مدیحه‌سرایی و مرثیه‌خوانی و سخنرانی بزرگان و علماء راجع به حضرت به همراه فیلم‌هایی از غبارروبی، ضریح و مراسم نقاره‌زنی و مجالس حرم مطهر و چند نمونه کرامت و... است. 
بخش «گالری تصاویر» گالری متنوعی از تصاویر مرتبط با ولادت و ضریح و حرم مطهر و تصاویر قدیمی شهر قم و وفات حضرت فاطمه معصومه(س) است، همچنین معرفی کاملی از سایت‌ها و منابع معتبر اینترنتی که راجع به حضرت فاطمه معصومه(س) تحقیق و فعالیت می‌کنند در نرم‌افزار «کریمه اهل بیت(ع)» ارایه شده‌است. ارایه فهرست‌ها به صورت مرتب شده در ساختار درختی، امکان جستجو در تمامی لیست‌ها همراه با محدود کردن جستجو توسط تعیین دامنه و امکان انتقال اطلاعات به بخش یادداشت و امکان ضبط آن با فرمت‌های مختلف از ویژگی‌های نرم‌افزار «کریمه اهل بیت(ع)» است.


منبع: ایکنا


 سایت خبری جهان شیعه(اخبار شیعیان)