معرفی کتاب"پیامبر اعظم (ص) از نگاه قرآن و اهل بیت"

کتاب پیامبر اعظم (ص) از نگاه قرآن و اهل بیت (ع) در هفت فصل به بررسی دلایل پیامبری، حکمت پیامبری، پایان پیامبری، رسالت جهانی محمد (ص)، ویژگی‌های پیامبر (ص)، محمد از زبان محمد (ص) و محمد (ص) از زبان علی (ع) می‌پردازد.

مولف در بخشی از کتاب آورده است: بی‌تردید، شناخت چهره نورانی پیامبر خدا و آشنایی با سیره علمی و عملی او می‌تواند زندگی مادی و معنوی بشر را دگرگون کند و زمینه جهانی‌شدن ارزش‌های اسلامی را فراهم سازد. از این رو دشمنان اسلام با همه توان می‌کوشند این چهره‌های نورانی را تاریک جلوه دهند و خدشه‌دار کنند.

در بخشی دیگر مولف با اشاره به لزوم مقابله با توطیه و تهاجم فرهنگی در کشور می‌افزاید: بر همه کسانی که توان لازم را در خود احساس می‌کنند فرض است که از فرصت ارزنده سال پیامبر اعظم (ص) برای معرفی صحیح ابعاد مختلف شخصیت پیامبر خدا نهایت بهره‌برداری را ببرند.این کتاب تکمیل‌شده بخش پیامبر خدا در کتاب میزان‌الحکمه است که به مناسبت سال پیامبر اعظم (ص) منتشر شده است.کتاب پیامبر اعظم (ص) از نگاه قرآن و اهل بیت در ۲۴۸ صفحه همراه متن عربی آیات و احادیث در قطع وزیری از سوی سازمان چاپ و نشر دارالحدیث منتشر شده است.

شایان ذکر است حکمت‌نامه پیامبر رحمت و سیره اخلاقی و علمی پیامبر رحمت از دیگر کتاب هایی است که به زودی از سوی پژوهشکده علوم و معارف حدیث منتشر می شود.


 سایت اخبار شیعیان