کتاب پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) از نگاه قرآن و اهل بیت (علیه السلام) در هفت فصل به بررسی دلایل پیامبری، حکمت پیامبری، پایان پیامبری، رسالت جهانی محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)، ویژگی‌های پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم)، محمد از زبان محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) از زبان علی (علیه السلام) می‌پردازد.

مولف در بخشی از کتاب آورده است: بی‌تردید، شناخت چهره نورانی پیامبر خدا و آشنایی با سیره علمی و عملی او می‌تواند زندگی مادی و معنوی بشر را دگرگون کند و زمینه جهانی‌شدن ارزش‌های اسلامی را فراهم سازد. از این رو دشمنان اسلام با همه توان می‌کوشند این چهره‌های نورانی را تاریک جلوه دهند و خدشه‌دار کنند.

در بخشی دیگر مولف با اشاره به لزوم مقابله با توطئه و تهاجم فرهنگی در کشور می‌افزاید: بر همه کسانی که توان لازم را در خود احساس می‌کنند فرض است که از فرصت ارزنده سال پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) برای معرفی صحیح ابعاد مختلف شخصیت پیامبر خدا نهایت بهره‌برداری را ببرند.این کتاب تکمیل‌شده بخش پیامبر خدا در کتاب میزان‌الحکمه است که به مناسبت سال پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) منتشر شده است.کتاب پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) از نگاه قرآن و اهل بیت در ۲۴۸ صفحه همراه متن عربی آیات و احادیث در قطع وزیری از سوی سازمان چاپ و نشر دارالحدیث منتشر شده است.

شایان ذکر است حکمت‌نامه پیامبر رحمت و سیره اخلاقی و علمی پیامبر رحمت از دیگر کتاب‌هایی است که به زودی از سوی پژوهشکده علوم و معارف حدیث منتشر می‌شود.

 

/سایت اخبار شیعیان