در کتب اهدایی حکومت سعودی آمده است:
چرا وقتی مهدی ظهور می‌کند با یهودیان و مسیحیان از در صلح و آشتی در می‌آید و عرب ها و قریش را به قتل می‌‌رساند؟! آیا محمد از قریش و عرب نیست و همچنین طبق گفته ی خودتان آیا ائمه چنین نیستند؟! یعنی از عرب نیستند؟!

پاسخ کوتاه
 -چه کسی گفته که امام زمان علیه السلام با افراد یهودی ویا نصرانی که با وی دشمنی می‌کنند کاری ندارد؟
۲- رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم و امیر المومنین علیه السلام ومسلمانان خیلی از اعراب را به قتل رساندند مگر خودشان عرب نبودند؟
۳- آیۀ الْأَعْرابُ أَشَدُّ کُفْراً وَ نِفاقاً اعراب بادیه نشین کفر و نفاقشان شدیدتر است توبه۹۷ در شان چه کسی است؟
۴-آیا امیرالمومنین علی علیه السلام را یهودیان کشتند یا مسیحیان یا مسلمانان؟

پاسخ تفصیلی

چه کسی گفته که امام زمان علیه السلام با افراد یهودی ویا نصرانی که با وی دشمنی میکنند کاری ندارد؟خیر اینگونه نیست 
والبته نویسنده مشخص نکرده که به کدام منبع استناد نموده امام زمان علیه السلام با یهودی ونصرانی ها کاری ندارند!
والبته می‌دانیم که وقتی حضرت عیسی علیه السلام به امام زمان علیه السلام اقتداء می‌کنند مسیحیان که این را می‌بینند همه به ایشان ایمان می‌آورند. 
ما می‌بینیم خود رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم وامیرالمومنین علیه السلام ومسلمانان خیلی از اعراب را در جنگ به قتل رساندند مگر خودشان عرب نبودند حتی مگر آنها از قریش نبودند؟ یا آن مشرکین که یاران پیامبر را کشتند مگر مسلمانان عرب نبودند. مساله این است که عربیت و یا عجمیت ملاک کار نیست 
پس اصل این اشکال باطل است امام عصر علیه السلام با هر کس که اسلام واقعی ایمان بیاورد با سلامت رفتار میکند وهر کس بخواهد خلاف رفتار کند او را ارشاد میکند وشاید کشتنی در کار نباشد. 
ودر ضمن امیرالمومنین علیه السلام را یهود کشتند یا مسیحیان یا مسلمانان امام حسن علیه السلام را چه کسی مسموم کرده امام حسین علیه السلام را مسحیان کشتند یا یهود یا عرب‌های مسلمان و تا آخر

سند قرآنی

الْأَعْرابُ أَشَدُّ کُفْراً وَ نِفاقاً
اعراب کفر و نفاقشان شدیدتر است توبه۹۷

این آیه در شان یهود ویا نصرانیها و ایرانیها است یا خود اعراب؟
وَ مِمَّنْ حَوْلَکُمْ مِنَ الْأَعْرابِ مُنافِقُونَ وَ مِنْ أَهْلِ الْمَدینَةِ مَرَدُوا عَلَی النِّفاقِ لا تَعْلَمُهُمْ نَحْنُ نَعْلَمُهُم واز اعراب بادیه نشین که اطراف شما هستند، جمعی منافقند، واز اهل مدینه، گروهی سخت به نفاق پای بندند. تو آنها را نمی‌شناسی ولی ما آنها را می‌شناسیم. توبه ۱۰۱‏ این آیه در شان چه کسی است؟ 
وقتی قرآنخود این گونه بیان می‌کند اشکال نویسنده بی مورد است.

 

//فطرت