فرمول‌های استجابت دعا

خداوند رحمان و رحیم دعای تمامی بندگانش رو استجابت می‌کند؛ دراین میان برخی افراد برای سرعت بخشیدن در رسیدن به مقصود خود از راه‌های استجابت سریع دعا استفاده‌ می‌کنند. 
نویسنده وبلاگ"خانه طلبگی"در تازه‌ترین پست‌ وبلاگ خود موضوعی را با عنوان"فرمول‌های استجابت دعا"مطرح کرده است. 
برپایه این گزارش در این وبلاگ می‌خوانیم: 

۱- همیشه با حال یقین دعا کن و مطمین باش خدای مهربان هر دعای خوبی رو مستجاب می‌کند؛ حالا اگر به صلاحت باشد نقدی و گرنه در حساب شما واریز می‌شود و در روزی که مصلحت باشد به شما پرداخت می‌شود که دراین‌باره در روایت‌ها آمده، در روز قیامت، بنده‌ای پرونده‌اش را نگاه کرده و با مشاهده اعمال نیک و ثواب‌های ریز و درشتی که پرونده‌اش را زینت داده، با تعجب، سوال می‌کند؛ اینها از کجا آمدن؟ که جواب می‌رسد؛ این نعمت‌ها و حسنه‌ها جبران دعاهایی است که در دنیا از خدا خواستی ولی به خاطر مصلحت و حکمت در آن زمان مستجاب نشد. و حالا در این زمان جبران کرد‌ه‌ایم. 
در ادامه این روایت آمده است، این بنده با دیدن این لطف و کرم خدا، آرزو می‌کند، ای کاش هیچ یک از دعاهایش پیش از این مستجاب نمی‌شد و حواله همه آنها را در این زمان دریافت می‌کرد. 
۲- توسل به انسان‌های آبرودار بزرگی همانند پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و فرزندان پاکش و واسطه قرار دان آنها بین خود و آفریدگارمان 
۳- بعد از هر نماز، اوقات مخصوصی مثل شب قدر، وقت نزول باران و زیر قبه و بارگاه معصومین (علیه السلام) بهترین جا برای دعاست. 
۴- دعاهای خود را به ذکر صلوات آغشته کنید، در روایت‌ها آمده است، صلوات دعایی مقبول بوده که هیچگاه رد نمی‌شود و خدا دعایی را که اول آخرش صلوات باشد رو سریعتر احابت می‌کند؛ مگر می‌شود اول و آخر دعایی قبول باشد ولی بین آن نه؟ 
۵- قبل از دعا خودت رو پاک کن، حسابت رو با خدا روشن کن و صادقانه در درگاه او حاضر شو، امام باقر (علیه السلام) در این باره می‌فرماید: کسی که واقعاً از گناهانش توبه کند همانند کسی است که تازه از مادر متولد شده، پاک، پاک است.... و خدا تقاضای پاکان رو بهتر می‌پذیرد. 
۶- هنگام دعا با بلند کردن دست‌های خود به سمت آسمان با تضرع و ناله از خدا حاجت خود را بخواهید، چه بسا که اگه در حال سجده نیز دعا کنی زودتر به مقصد می‌رسی. 
انشاء الله 
 سایت ابنا