کارشناس مسائل جهان اسلام گفت: وضعیت گرایش به دین و مذهب و منطق گفتگو و فهم، اندیشه دینی در سراسر جهان گسترش پیدا کرده است و مذاهب خرافی،‌ انحرافی و ساخته شده به دست استعمار مانند وهابیت رو به اضمحلال می‌رود. مهدی انصاری که در باره فتاوای جدید مفتی‌های وهابی با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفتگو می‌کرد، ضمن تبیین وضعیت امروز جهان اسلام و رشد و توسعه اندیشه دینی در سطح جهان گفت: 
سیری که امروز شاهد آن هستیم نشان می‌دهد که اسلام ناب و حقیقت قرآن و اندیشه‌های صحیح دینی در جهان، اثراتی داشته که مذاهب منحرف به دست و پا افتاده‌اند که در مقابل حقیقت قرآن و اسلام ناب ایستادگی کنند.
مدرس حوزه علمیه قم گفت: این حقیقت از آغازین روزهای تاریخ اسلام و بعد از تأسیس حکومت پیامبر در مدینه و حتی تا زمان روی کار آمدن حکومت علوییان و حتی تا زمان حال بوده،‌ هست و خواهد بود.
انصاری گفت: بعد از گستره انقلاب اسلامی وضعیت جدیدی که از لحاظ علم و فن‌آوری، رشد و توسعه تفکر دینی از ایران بر جهان اثر گذاشت، بعضی از کشورهای اسلامی را در گرایش‌های غربی خود متضرر کرده است و طبیعی‌ است کشورهایی مانند عربستان که پایگاه منحرف استعماری هستند در مقابل انقلاب اسلامی بعنوان یک مواجهه مذهبی بایستند. 
کارشناس مسائل جهان اسلام گفت: ‌ایستادگی در مقابل توسعه شیعی و علوی نشان از رشد این تفکرات دارد، ضمن اینکه مسائل امروز عراق و تشکیل یک حکومت مستقل نزدیک به مذهب با قانون اساسی متأثر از گرایش علوی برای منحرفین مذهب مطلوب نیست. 
انصاری ضمن بیان پیشینه وهابیت در عربستان گفت:‌ این فرقه خرافی و بی ریشه همزمان با تشکیل بهاییت در ایران و احمدیه و قادیانی‌‌گری در افغانستان شروع به فعالیت کرد. بزرگان وهابیت تمام امامزادگان و مراتب صحابه را در عربستان تخریب کردند که البته این اولین بار نبود، در گذشته نیز معاویه وقتی رأس کار آمد به احد حمله کردند و قبر حمزه عموی پیامبر را خراب کرده و به آب بستند و قبرستان بقیع را خراب کردند.
مدرس حوزه علمیه قم گفت: وهابی‌ها قرار بود قبر پیغمبر را هم خراب کنند و بنده اسنادی دارم که مرحوم آخوند خراسانی و میرزای نایینی و علمای بزرگ نجف در آغاز ظهور وهابیت نامه‌ای به کشورهای اسلامی و سازمان ملل نوشتند تا جلوی این انحرافات را بگیرند، وهابی‌ها در بدو به دست گیری قدرت به مدینه رفتند و گفتند، اسلام بیاورید تا در امان باشید، مردم نپذیرفتند و وهابی‌ها آنها را قتل عام کردند و بعد قبرستان بقیع را ویران کردند و سپس در مکه تمام قبور صحابه را ویران نمودند.
وی گفت: وهابی‌ها بعد از عربستان به عراق رفتند، آنها به نجف حمله کردند، اولین کسانی که حرم امام حسین (علیه السلام) را غارت کردند وهابی‌ها بودند، حرم امیرالمؤمنین (علیه السلام) را غارت کردند و در حدود یک ماه در شهر نجف آب و غذا را بستند تا شهر را نابود کنند،‌ علما و مردم دعا کردند و طوفان آمد و تمام آنها هلاک شدند. 
مدرس حوزه علمیه قم گفت: وقتی وهابی‌ها می‌بینند بعد از چهار دهه خفقان حکومت علوی و شیعه در عراق مستقر می‌شود و مسلمانان با شور و اشتیاقی در کنار مرقد مطهر امیرالمؤمنین (علیه السلام) و امام حسین (علیه السلام) و قبور مطهر ائمه اطهار حضور پیدا می‌کنند برای از بین بردن این اتحاد نقشه می‌کشند و فتاوایی صادر می‌کنند که شاهد آن هستیم. در طول قرن گذشته استعمارگران به ویژه انگلیس و آمریکا همواره بدنبال اختلاف انداختن بین شیعیان و سنی‌ها بوده‌اند که از فاصله ایجاد شده بین این دو مذهب به اهداف پلید خود دست پیدا کنند. انصاری در پایان گفت:‌ وهابیت به عنوان منحرف‌ترین فرقه، که به ظاهر مذهبی است برای مبارزه با مذهب اهل بیت و تفکر و اندیشه و حکومت صحیح اسلامی و بینش درست قرآنی به پا خواسته که جا دارد همه کشورهای اسلامی و همه دانشمندان اسلامی و کسانی که سوز دل برای نگه داشتن خط و مرام اندیشه اسلامی دارند در مقابله این تفکر جدید بایستند و بدانند کسانی که در عربستان بنام علمای وهابی تصمیم به این کار گرفته‌اند نیتی جز نشر تروریست و ارعابی‌گری در کشورهای اسلامی ندارند و از طرف دیگر جا دارد دولتمردان ما بدانند، هر چند ما می‌توانیم رابطه خوب سیاسی و صحیحی با دولت عربستان داشته باشیم،‌ نباید از مواضع اسلامی، انقلابی و دینی خوددست برداریم که امروز مبارزه وهابیت با شیعه در عراق مبارزه با شیعه در ایران و سراسر جهان است.

 

/

 سایت اخبار شیعیان