شیخ مصباح أمین الدرینی از مبلغان برجسته الازهر که بیش از ۴ دهه به تبلیغ اسلام در آمریکا فعالیت داشت تشرف خود را به مذهب تشیع اعلام کرد.

الدرینی از نخستین مبلغان مسلمان الازهر بود که حدود ۴۰ سال پیش به آمریکا مهاجرت کرد و حدود ۴ دهه در آن‌جا به فعالیت‌های تبلیغ دین اسلام اشتغال داشت.

وی روز چهارشنبه ۱۸ فروردین‌ماه جاری با حضور در مدرسه دینی «علامه شیخ احمد بن فهد الحلی(رحمه الله علیه)» در کربلای معلی به تبیین چگونگی گرایش خود به مذهب تشیع پرداخت.

در مراسم استقبال از شیخ مصباح أمین الدرینی «آیت الله شیخ عبدالکریم الحایری» از روحانیون برجسته شیعی و جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه و طلاب علوم دینی حضور داشتند.

الدرینی ضمن سخنانی در این مراسم گفت: «من مقاله‌ای از یکی از وهابیون با موضوع «من یکون رافضیاً»(رافضی که بود) خواندم که نویسنده تلاش کرده بود افکار و اعتقادات شیعیان را باطل اعلام کند».

وی افزود: این مقاله از رویکرد اسلام ناب محمدی که مبتنی بر فضایل و ارزش‌های اخلاقی است به دور بود.

الدرینی در ادامه بر اهمیت فعالیت تبلیغاتی تأکید کرد و گفت: «بسیاری از مخالفان نیازمند این هستند که کسی راه را برای آن‌ها هموار و حقایق را برای آن‌ها تبیین کند».

وی در این مراسم همچنین داستان‌هایی از تشرف برخی شهروندان آمریکایی به آیین اسلام اریه داد و گفت: «برخی از این افراد در حالی که غرق در گمراهی زرق و برق دنیا و لذت‌های حرام گذرا بودند به آیین اسلام مشرف شدند و برخی از آن‌ها از قماربازان بزرگ و متخصصان سحر و جادو بودند».

شنیده‌ها حاکی است که «شیخ مصباح أمین الدرینی» تشرف خود به مذهب اهل بیت(علیهم السلام) را در حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) در کربلای معلی اعلام کرده است. 

 شیعه نیوز