وای خدا جون چیکار کنم یک عمر همه بهم گفتن به به این روشن فکره

داشتم قرآن می‌خواندم. تا به این آیه برخوردم:

 

"وَ لَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ جاؤُکَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَ اسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّاباً رَحیماً" (نساء۶۴)

 

و اگر آنها که به خود ستم روا می‌داشتند، نزد تو می‌آمدند، و استغفار می‌کردند و رسول هم برایشان استغفار می‌نمود قطعاً خدا را توبه پذیر و مهربان می‌یافتند.

قرآن را بستم و فکر کردم؛

شرایط سه گانه قبولی توبه: رجوع به رسول، استغفار بنده و استغفار رسول برای بنده

یعنی چی؟ یعنی برای توبه باید به رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) مراجعه کرد!؟ کمی برام سخت بود. آخر ما یک عمر گفتیم "فقط خدا و واسطه ممنوع". اما با هر کلنجاری بود قبول کردم.

اما یک مشکل دیگر، زمان حال چطور؟ امروز که رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) زنده نیست چطور؟

اول با خودم گفتم: حتماً این آیه مال زمان ما نیست، فقط برای مردم همان زمان است، که دیدم منطقی نیست. به هرحال بعید است که آیه منسوخ شده باشد.

بعد از خودم پرسیدم، نکند الان هم باید به رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) - که زنده نیست -رجوع کنیم؟ نکند این مجوزی برای زیارت قبر او باشد. و نکند این تایید نظر کسانی باشد که روح را زنده می‌دانند و دانا؟!

دوباره آیه را خواندم

وَ لَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ.....

 

و یک أیه دیگه

 

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءُ عند ربهم یرزقون

(۱۶۹ آل عمران)

و یک أیه دیگه

 

((و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لاتشعرون)) که در این آیه نیز به زنده بودن شهید اشاره نموده است.

همه ما مسلمونا میدونیم مقام پیامبر از همه بالاتره حتی شهید تازه خیلیها میدونن که پیامبر هم شهید شدن

وای خدا جون چیکار کنم یک عمر همه بهم گفتن به به این روشن فکره

وای خدا چیکار کنم با این آیات قران اگه مسلمونم

 

انگار تا حالا این آیه را نخوانده بودم! اما حالا جواب رفقا را چی بدهم؟ مثلاً یه عمره که به ما می‌گویند روشن‌فکر... خدایا، چه کنم؟ حقیقت چیه؟

از زمانی که خودم را به مسلمانی شناختم، با هرگونه توسل و زیارت مخالف بودم، این طوری برام بیان کرده و حالیم کرده بودند و مرتب تو گوشمامون میخواندن که این حرفا شرک به خداست... اما حالا می‌بینم که حرف خدا چیزی دیگریه.

نه نشد!

ای خدا چیکار کنم؟

 www.vahabireserch.blogfa.com