امام حسین تنها متعلق به شیعیان نیست

به گزارش «شیعه نیوز» «دکتر کریس هیور» اسلام شناس و محقق سرشناس و نماینده بریتانیا در جشنواره بهار شهادت در کربلا گفت: باعث افتخار است که مهمان امام حسین و حضرت عباس علیهما السلام در جشنواره بهار شهادت هستم.

هیور اظهار کرد: وجود آن دو بزرگوار که در زمان نمی‌گنجد همراه ماست و مراقد آن دو بزرگوار بار دیگر به زیباترین شکل با آنها تجدید میثاق کرده و از هیچ تلاشی از جمله برگزاری جشنواره بهار شهادت در این زمینه دریغ نکرده اند.

وی افزود: امروزه اغلب گفته می‌شود که امام حسین علیه السلام تنها به شیعیان و مسلمانان تعلق ندارد بلکه به خدا و به همه بشریت اختصاص دارد. این کنفرانس سنی و شیعه و مسیحی از کشورهای مختلف و زبان‌های مختلف را گرد هم جمع آورده است و نشانه ای بر عمق وحدت بشریت است. ما اولاد آدم همگی برای خدمت عبادت و حب خدای واحد احد دعوت شده ایم.

این اسلام شناس معروف با اشاره به اینکه به اینجا آمده ام و بیشترین اهتمام من ترغیب نسبت به نحوه شناخت هرچه بهتر زندگی امام حسین(علیه السلام) فضایل و اخلاق آن حضرت است افزود: اگر واقعا ایمان داشته باشیم که امام حسین علیه السلام نمونه ای برای نقش انسانی و همه بشریت است به ناچار باید راههای شناخت ماجرای آن حضرت را بررسی کنیم تا مسیر الگو وار ایشان در زندگی را ابراز کنیم. اگر به فطرت که همه بشریت براساس آن متولد شدند ایمان داشته باشیم این پیام باید به شیوه ای که هر شنونده ای را تحت تاثیر قرار دهد ابلاغ شود.

دکتر هیور خاطرنشان کرد: مساله تعیین الگو و ایجاد بهترین وسیله برای ابراز آن و در دسترس قرار دادن آن برای همه ملت‌های جهان مستلزم تلاش‌های متمرکز از سوی گروهی است که با خلوص نیت تمام کار می‌کنند.

 

/شیعه نیوز
<<< لینک مبدأ >>>