۱) وَ لَوْ أَنَّ أَشْیَاعَنَا وَفَّقَهُمْ‏ اللَّهُ‏ لِطَاعَتِه‏(الخرایج ج‏۲ ص۹۰۳/ الإحتجاج ج‏۲ ص۴۹۹)

اگر شیعیان ما که خداوند ایشان را به بندگیش توفیق دهد...

۲)أَنْجِزْ لِی مَا وَعَدْتَنِی وَ اجْمَعْ‏ لِی‏ أَصْحَابِی‏ وَ صَبِّرْهُم.(مهج الدّعوات ص۶۹)

بارالها! آنچه به من وعده فرمودی عملی کن و اصحابم را برایم جمع کن و به ایشان صبر عنایت کن.

۳)وَ اجْعَلْ لِی وَ لِشِیعَتِی مِنَ الضِّیقِ فَرَجاً وَ مِنَ الْهَمِّ مَخْرَجاً وَ أوْسِعْ لَنَا الْمَنْهَجَ وَ أطْلِقْ لَنَا مِنْ عِنْدِکَ مَا یُفَرِّجُ وَ افْعَلْ بِنَا مَا أَنْتَ أَهْلُه‏.(المصباح للکفعمی ص۳۰۵)

(بارالها!) برای من و شیعه ام از میان تنگناها گشایش و از میان غم ها راه رهایی قرار ده. راه روشن را برای ما وسعت بخش و از نزد خودت برای ما آنچه که سبب گشایش می‌شود بگستران و با ما آن گونه عمل کن که تو اهلش هستی.

۴)فَإِذَا أَذِنْتَ فِی ظُهُورِی فَأَیِّدْنِی بِجُنُودِکَ‏ وَ اجْعَلْ مَنْ یَتْبَعُنِی لِنُصْرَةِ دِینِکَ مُؤَیِّدِینَ وَ فِی سَبِیلِکَ مُجَاهِدِینَ وَ عَلَی مَنْ أَرَادَنِی وَ أَرَادَهُمْ بِسُوءٍ مَنْصُورِینَ ... وَ أَوْرِدْ عَلَیَّ مِنْ شِیعَتِی وَ أَنْصَارِی مَنْ تَقَرُّ بِهِمُ الْعَیْنُ وَ یَشُدُّ بِهِمُ الْأَزْرُ وَ اجْعَلْهُمْ فِی حِرْزِکَ وَ أَمْنِک‏َ.(مهج الدّعوات ص۳۰۲)

(بارالها!) پس هر گاه به ظهور من اذن فرمودی مرا با سپاهت قوی گردان و کسانی که از من پیروی می‌کنند در حالی که مورد تأیید الهی هستند برای یاری دینت و جهاد در راهت قرار بده و ما را بر هرکس که به من و ایشان قصد سوء دارد پیروز گردان.... و از شیعیانم و یارانم کسانی را بر من وارد ساز که چشم به واسطه ایشان روشن می‌گردد و به واسطه ایشان پشت گرمی حاصل می‌شود و ایشان را در پناه و امنیّت خود قرار ده.

۵) إِلَهِی بِحَقِّ مَنْ نَاجَاکَ‏ وَ بِحَقِّ مَنْ‏ دَعَاکَ فِی الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ تَفَضَّلْ عَلَی فُقَرَاءِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ بِالْغَنَاءِ وَ الثَّرْوَةِ وَ عَلَی مَرْضَی الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ بِالشِّفَاءِ وَ الصِّحَّةِ وَ عَلَی أَحْیَاءِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ بِاللُّطْفِ وَ الْکَرَمِ وَ عَلَی أَمْوَاتِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ بِالْمَغْفِرَةِ وَ الرَّحْمَةِ وَ عَلَی غُرَبَاءِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ بِالرَّدِّ إِلَی أَوْطَانِهِمْ سَالِمِینَ غَانِمِینَ بِمُحَمَّدٍ وَ آلِهِ أَجْمَعِین‏.(مهج الدّعوات ص۲۹۵-۲۹۶)

بارالها! به حقّ آن کس که با تو مناجات می‌کند و به حقّ کسی که تو را در خشکی و دریا می‌خواند فقرای از مؤمنین و مؤمنات را با بی نیازی و ثروت کرامت فرما به بیماران از مؤمنین و مؤمنات را با شفا و سلامتی ده و زندگان از مؤمنین و مؤمنات را مورد لطف و کرم خود قرار ده و مردگان از مؤمنین و مؤمنات را مشمول آمرزش و رحمتت قرار ده و غریبان از آنها را با سلامتی و دست پر به وطن‌هایشان بازگردان به حقّ محمّد و آل پاکش.

۶) وَ أَبْقِهِم (و أَحیِهِمْ) فِی عِزِّنَا وَ مُلْکِنَا وَ سُلْطَانِنَا وَ دَوْلَتِنَا.(مهج الدّعوات ص۲۹۶)

(بارالها!) شیعیان ما را در دوران عزّت حکومت سلطنت و دولت ما پایدار کن(زنده کن).

۷) اللَّهُمَّ إِنَّ شِیعَتَنَا خُلِقَتْ مِنْ شُعَاعِ أَنْوَارِنَا وَ بَقِیَّةِ طِینَتِنَا وَ قَدْ فَعَلُوا ذُنُوباً کَثِیرَةً اتِّکَالًا عَلَی حُبِّنَا وَ وَلَایَتِنَا فَإِنْ کَانَتْ ذُنُوبُهُمْ بَیْنَکَ وَ بَیْنَهُمْ فَاصْفَحْ عَنْهُمْ فَقَدْ رَضِینَا وَ مَا کَانَ مِنْهَا فِیمَا بَیْنَهُمْ فَأَصْلِحْ بَیْنَهُمْ وَ قَاصَّ بِهَا عَنْ خُمُسِنَا وَ أَدْخِلْهُمُ الْجَنَّةَ وَ زَحْزِحْهُمْ عَنِ النَّارِ وَ لَا تَجْمَعْ بَیْنَهُمْ وَ بَیْنَ أَعْدَایِنَا فِی سَخَطِک‏.(جنّةالمأوی به ضمیمه بحارالانوار ج۵۳ ص۳۰۲-۳۰۳/ نجم ثاقب باب هفتم ص۴۵۵)

بارالها! همانا شیعیان ما از شعاع انوار ما و باقیمانده طینت ما خلق شده اند آنها با اتکاء بر محبت و ولایت ما گناهان زیادی کرده اند پس اگر گناهان آنها گناهی است که در ارتباط با توست از آنها بگذر زیرا ما (از آنها) راضی شده ایم و اگر گناهان آنها گناهی است که بین خودشان می‌باشد پس بین آنها را اصلاح کن و از خمسی که حقّ ماست جبران کن و آنها را به بهشت وارد کن و از آتش جهنم نجات ده و آنها را همراه دشمنان ما مورد سخط خود قرار نده.

۸) اللَّهُمَّ إِنَّ شِیعَتَنَا مِنَّا خُلِقُوا مِنْ فَاضِلِ طِینَتِنَا وَ عُجِنُوا بِمَاءِ وِلَایَتِنَا اللَّهُمَّ اغْفِرْ لَهُمْ مِنَ الذُّنُوبِ مَا فَعَلُوهُ اتِّکَالاً عَلَی حُبِّنَا وَ وِلاینا یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَ لَا تُؤاخِذهُم بِمَا اقْتَرَفُوهُ مِنَ السَّیِّیَاتِ إِکْرَاماً لَنَا وَ لَا تُقاصِّهِم یَوْمَ الْقِیَامَةِ مُقَابِلَ أَعْدَایِنَا فَإِن خَفَّفْتَ مَوَازِینَهُمْ فَثَقِّلهَا بِفاضِلِ حَسَنَاتِنَا.(جنّةالمأوی به ضمیمه بحارالانوار ج۵۳ ص۳۰۳)

بارالها! همانا شیعیان ما از اضافه طینت ما خلق شده و با آب ولایت ما عجین شده اند. بارالها! روز قیامت آن گناهانی که ایشان به اتکای محبّت و ولایت ما انجام داده اند بیامرز و جهت بزرگداشت ما آنها را به واسطه کارهای بدی که انجام داده اند مؤاخذه نکن و روز قیامت آنها را در مقابل دشمنان ما حسابرسی و قصاص نکن. پس اگر میزان اعمال آنها سبک است آن میزان را به واسطه اضافه حسنات ما سنگین کن.فطرت