آیت الله العظمی بهجت:

وای بر کسانی که قرآن را وحیانی نمی‌دانند

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از شبستان، آیت الله العظمی محمدتقی بهجت، مرجع تقلید در رد اظهارات اخیر سروش در مورد قرآن و مسائل مربوط به وحی با انتقاد از این اظهارات گفت: وای بر کسانی که می‌گویند"قرآن، کتاب بزرگی است و حکیمی آن را آورده است، ولی وحی نیست". بله خدا هم حکیم است و مدّعی وحی، تحدّی می‌کند که اگر می‌توانید مثل آن یا همانند بخشی از آن را بیاورید.
 


 

بنابرگزارش پایگاه اینترنتی آیت الله العظمی بهجت، وی افزود: شما که حکما زیاد دارید! هم چنان که شفا دادن بیماران و احیای مردگان معجزه حضرت عیسی(علیه السلام) بود ، تحدّی این کتاب هم معجزه آن است. 

به حسب ظاهر و بنابر آیه ۴۹ سوره آل عمران"وَأُبْرِیُ الاْءَکْمَهَ وَالاْءَبْرَصَ وَأُحْیِ الْمَوْتَی بِإِذْنِ اللَّهِ، نابینا و شخص مبتلا به بیماری پیسی را بهبود می‌بخشم و مردگان را به اذن خدا زنده می‌گردانم."

که حضرت عیسی(علیه السلام) می‌فرمود از مستحیلات و ممتنعات عقلی نیستند بلکه خارق عادت هستند و انجام آن از غیر نبّی محال عقلی نیست، منتهی مدّعی نبوّت و خارق عادت باید حجّتی داشته باشد و تحدّی کند که این کارها را باللّه می‌کند و بنفسه نمی‌تواند این کارها را بکند ولی قرآن منحصرا کلام الهی است که جبرییل و پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) آن را حکایت می‌کند و از هیچ بشری ساخته نیست و عقلاً محال است.

 

شایان ذکر است اظهارات اخیر عبدالکریم سروش، موجی از نارضایتی ها را درخصوص اهانت وی به قرآن و پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) در میان مراجع عظام تقلید، طلاب و فرهیختگان دینی کشور به همراه داشته است.


ارسال: سه شنبه۰۳ اردیبهشت ۱۳۸۷/ ۴:۲۳ق.ض
پیوند مطلب: http://www.shia-online.ir/article.asp?id=۷۲۴

 سایت شیعه آنلاین