آب قبرعباس را به طواف آمده است.

آیت‏الله حاج سید عباس کاشانی حایری نقل می‏کرد: 
«روزی در خانه آیت‏الله العظمی حکیم (۱) بودم که کلیددار آستان مقدس حضرت ابوالفضل، علیه‏السلام، تلفن کرد و گفت: سرداب مقدس ابوالفضل، علیه‏السلام، را آب گرفته و بیم آن می‏رود که ویران گردد و به حرم مطهر و گنبد و مناره‏ها نیز آسیب کلی وارد شود، شما کاری بکنید.
آیت‏الله حکیم فرمودند: من جمعه خواهم آمد و هرآنچه در توان دارم انجام خواهم داد. آنگاه گروهی از علمای نجف از جمله اینجانب به همراه ایشان به کربلا و به حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس، علیه‏السلام، رفتیم، آن مرجع بزرگ برای بازدید به‏طرف سرداب مقدس رفت و ما نیز از پی او آمدیم، اما همین‏که چند پله پایین رفتند، دیدم نشستند و با صدای بسیار بلند که تا آن روز ندیده بودم، شروع به گریه کردند. همه شگفت‏زده و هراسان شدیم که چه شده است؟ من گردن کشیدم دیدم شگفتا منظره عجیبی است که مرا هم گریان ساخت. 
قبر شریف حضرت ابوالفضل، علیه‏السلام، در میان آب مثل جایی که از هر سو به وسیله دیوار بتنی بسیار محکم حفاظت‏شود، در وسط آب قرار داشت، اما آب آن را نمی‏گرفت. درست همانند قبر سالارش حسین، علیه‏السلام، که متوکل عباسی بر آن آب بست اما آب به سوی قبر پیشروی نکرد. (۲)


۱. از مراجع تقلید در نجف اشرف. 
۲. کرامات الصالحین، ص‏۲۸۶، به نقل از: کرامات العباسیه (معجزات حضرت اباالفضل، علیه‏السلام)، علی میرخلف‏زاده، ص‏۹۲. 

منبع: دو ماهنامه موعود جوان/ شماره (۱۵) فروردین و اردیبهشت ۱۳۸۰
 سایت فطرت