درهاي قبرستان بقيع روزانه تنها ۳ ساعت به روي عاشقان خاندان اهل بيت عصمت و طهارت باز است و زايران در اين ساعات نيز با محدوديت‌هاي فراواني مواجه هستند.
به گزارش حج، قبرستان بقيع هر روز از اذان صبح به روي زايران گشوده مي‌شود و نزديك طلوع آفتاب بسته مي‌شود و دوستداران اهل بيت عليهماالسلام از فيض زيارت اين مكان مقدس تا عصر محروم خواهند بود.
بر اساس اين گزارش، عصرها نيز حدود يك ساعت بعد از نماز عصر زايران اجازه دارند وارد بقيع شوند و سپس با اخراج زايران درهاي آن تا اذان صبح فردا بسته خواهد بود.
شايان ذكر است، بقيع در چند قدمي مسجدالنبي واقع شده و قبور چهار ايمه معصوم، امام حسن، امام زين العابدين، امام محمد باقر و امام جعفر صادق عليهماالسلام، ام البنين مادر حضرت ابوالفضل، ابراهيم يكي از فرزندان پيامبر، عباس عموي پيامبر، همسران پيامبر و برخي از كشته شدگان جنگ احد در اين مكان مقدس واقع شده است.
قبرستان بقيع به صورت هشت ضلعي و داراي دو ورودي است. مزار ايمه در بقيع تا پيش از تخريب آن توسط وهابيون در تاريخ هشتم شوال ۱۳۴۳ هجري قمري داراي گنبد و بارگاه و ضريح چوبي بوده است.
از زمان تخريب گنبد و بارگاه ايمه توسط افراطيون وهابي، قبور واقع در آن تنها با قطعه سنگ هايي قديمي و بدون نام مشخص شده است.تابناك