آيت الله العظمي بهجت:

واي بر كساني كه قرآن را وحياني نمي دانند

به گزارش شيعه آنلاين به نقل از شبستان، آيت الله العظمي محمدتقي بهجت، مرجع تقليد در رد اظهارات اخير سروش در مورد قرآن و مسايل مربوط به وحي با انتقاد از اين اظهارات گفت: واي بر كساني كه مي گويند"قرآن، كتاب بزرگي است و حكيمي آن را آورده است، ولي وحي نيست". بله خدا هم حكيم است و مدّعي وحي، تحدّي مي كند كه اگر مي توانيد مثل آن يا همانند بخشي از آن را بياوريد.


بنابرگزارش پايگاه اينترنتي آيت الله العظمي بهجت، وي افزود: شما كه حكما زياد داريد! هم چنان كه شفا دادن بيماران و احياي مردگان معجزه حضرت عيسي(ع) بود ، تحدّي اين كتاب هم معجزه آن است.

به حسب ظاهر و بنابر آيه 49 سوره آل عمران"وَأُبْرِيُ الاْءَكْمَهَ وَالاْءَبْرَصَ وَأُحْيِ الْمَوْتَي بِإِذْنِ اللَّهِ، نابينا و شخص مبتلا به بيماري پيسي را بهبود مي بخشم و مردگان را به اذن خدا زنده مي گردانم."

كه حضرت عيسي(ع) مي فرمود از مستحيلات و ممتنعات عقلي نيستند بلكه خارق عادت هستند و انجام آن از غير نبّي محال عقلي نيست، منتهي مدّعي نبوّت و خارق عادت بايد حجّتي داشته باشد و تحدّي كند كه اين كارها را باللّه مي كند و بنفسه نمي تواند اين كارها را بكند ولي قرآن منحصرا كلام الهي است كه جبرييل و پيامبر(ص) آن را حكايت مي كند و از هيچ بشري ساخته نيست و عقلاً محال است.

شايان ذكر است اظهارات اخير عبدالكريم سروش، موجي از نارضايتي ها را درخصوص اهانت وي به قرآن و پيامبر(ص) در ميان مراجع عظام تقليد، طلاب و فرهيختگان ديني كشور به همراه داشته است.


ارسال: سه شنبه03 ارديبهشت 1387/ 4:23ق.ض
پيوند مطلب: http://www.shia-online.ir/article.asp?id=724

سايت شيعه آنلاين